Приехавшим из Украины

Знаходимо кваліфіковану роботу в Німеччині

Tere, mina olen Inga. Я з Естонії, та вже понад 20 років живу в Німеччині, приїхавши сюди на навчання, а після закінчення почала будувати власну кар’єру. Зараз я керую маркетингом в одному з провідних digital-агентств Німеччини. На власному досвіді я знаю, як складно знайти таку роботу, яка насправді подобається. Завжди є щось, що не підходить — колеги, заробітна плата, вид діяльності чи відстань від дому. Але можливо знайти те, що задовольняє, та це складно, особливо якщо не знаєш як влаштовані бізнес-процеси в країні.

Тому я запрошую Вас на свій воркшоп «Як знайти кваліфіковану роботу в Німеччині». Я його проводитиму разом з Українським координаційним центром. І так, він буде платним, але всі вторговані кошти підуть на допомогу Україні. З мого боку, це 100% благодійний проєкт, бо я щиро хочу Вам допомогти.

СКАЧАЙ 13 ШАБЛОНІВ ДЛЯ РЕЗЮМЕ​

  • нещодавно приїхали до Німеччини та хочете знайти кваліфіковану роботу,

  • знаєте мову на рівні А2-В1 і плануєте її надалі вдосконалювати

  • хочете влаштуватися на роботу в компанію та побудувати власну кар’єру в Німеччині,

  • хочете інтегруватися в локальну економіку,

  • готові застосовувати знання на практиці.

  • процес пошуку роботи та необхідні кроки для досягнення результату, з чітким описом та поясненням,
  • шаблони для створення пакета необхідних документів,
  • перелік ресурсів для пошуку роботи,
  • заповнений та підготовлений профіль у LinkedIn,
  • інструкцію із просування власного профілю в LinkedIn,
  • базові знання роботи з LinkedIn.
  •    хоче стати приватним підприємцем та просувати власний бізнес,

  • вже давно живе в Німеччині,

  • не цікавиться рекламою, маркетингом чи тим, як влаштовані соціальні мережі Німеччини,

  • не має професійної та визнаної освіти.

Що я можу запропонувати?

Я не менеджер у галузі HR і не рекрутер. Я директор з маркетингу і щодня стикаюся з проблемами, що гостро стоять у компаніях. Багато з них починаються саме з нестачі кваліфікованих кадрів. Для мене пошук роботи, пошук клієнтів чи партнерів — той самий процес. Не те, як продати себе, а як викликати інтерес та довіру з протилежного боку.

Лише в цьому випадку у вас буде стабільна взаємодія та хороший результат. Якщо ви знаходитеся у Франкфурті, то ймовірно читали мою статтю з першою основною інформацією для перебування у Франкфурті, яку я написала 26.02.2021, або були на сайті Українського координаційного центру, який був розроблений нашим агентством Online Marketing Solutions AG.

Саме в цьому випадку у вас буде стабільна взаємодія та гарний результат. Якщо ви знаходитеся у Франкфурті, то ймовірно читали мою статтю з першою основною інформацією для перебування у Франкфурті, яку я написала 26.02.2021, або були на сайті Українського координаційного центру, який розробило наше агентство Online Marketing Solutions AG. Я допомагаю в інформаційній сфері Українському координаційному центру.

Де проходитиме курс

У приміщенні “Українського координаційного центру” у Франкфурті: Mainzer Landstraße 293, 60326 Frankfurt am Main

By loading the map, you agree to Google's privacy policy.
Learn more

Load map

Програма

День 1: 21.01.2023

10:00 — Вступ: як відбувається набір персоналу

10:30 — Необхідні папери

11:00 — Пауза

12:00 – На що необхідно звернути особливу увагу

13:00 — Ресурси пошуку роботи

13:30 — LinkedIn

14:00 — Кінець

Запитання та відповіді:

Основні помилки при написанні резюме в Німеччині:

  • використання загальних фраз без зауваження специфічних вимог роботодавця,

  • недотримання стандартного формату резюме (написання на мові, на якій написано оголошення, фото, обов’язкові розділи «Особисті дані», «Освіта», «Досвід роботи» та «Навички»),

  • резюме занадто довге або занадто коротке,

  • помилки в оформленні та наявність орфографічних та граматичних помилок. Щоб уникнути цих помилок, варто написати резюме, яке враховує конкретну вакансію та компанію, та дотримуватися стандартного (звичайного) формату резюме в Німеччині. Не забувайте, що німецькі роботодавці високо цінують професіоналізм.

Рішення, якою мовою необхідно написати резюме та мотиваційний лист, просте — це залежить від мови, на якій написано оголошення про роботу. Якщо оголошення написане німецькою мовою, то резюме та мотиваційний лист мають бути написані німецькою мовою. Аналогічно, якщо оголошення написане англійською мовою.

У більшості випадків це буде німецька мова, оскільки більшість компаній у Німеччині очікують, що кандидати володіють німецькою мовою. Однак, якщо ви шукаєте роботу у міжнародних компаніях, то додатковою вимогою буде знання англійської мови та для перевірки цього вакансія буде описана англійською.

 Однак, якщо ваш рівень німецької мови недостатній, то можете розглянути варіант написання резюме та мотиваційного повідомлення англійською мовою.

На воркшопі у Франкфурті (при Українському Координаційному Центрі) я більш детально розповім про всі платформи, на яких можна знайти роботу в Німеччині, зокрема про ті, які спеціалізуються на роботі з українцями  та про професійні рекрутингові компанії, які можуть допомогти знайти ідеальне місце роботи.

Популярні платформи для пошуку роботи в Німеччині

www.monster.de

www.indeed.de

www.xing.de

www.LINKEDIN.com

Спеціалізовані платформи для українців для пошуку роботи

www.uatalents.com

www.jobaidukraine.com

Рекрутингові компанії, які можуть допомогти знайти роботу у Німеччині

www.vesterling.com

www.primepeople.de

www.hays.de

www.hapeko.de

www.pape.de

www.ratbacher.de

www.apriori.de

www.michaelpage.de

Державні біржі праці в Німеччині та ЄС

www.arbeitsagentur.de/jobsuche — державна біржа праці

https://eures.ec.europa.eu — вакансії по всій Європі та інформація про програми фінансування ЄС

Високооплачуваними професіями в Німеччині, на даний час вважаються: юрист, лікар, інженер, менеджер в області маркетингу та реклами, ІТ професії. Також будуть затребувані професії в області фінансів та банківської справи, технологій та нафтогазової промисловості.

Нижче перелік посад і діапазон розмірів середніх заробітних плат (брутто) на рік

1 Головний лікар, лікар-резидент 196 251 євро 212 808 євро

2 Старші лікарі 121 748 євро 129 697 євро

3 Управління продажами 94 796 євро 103 836 євро

4 Регіональний менеджер з продажу засобів виробництва 90 812 євро 96 868 євро

5 Комерційне управління 90 661 євро 101 900 євро

6 Управління ІТ 88 610 євро 96 076 євро

7 Менеджер ІТ-проєкту 87 846 євро 96 343 євро

8 Менеджерів з персоналу 87 633 євро 93 734 євро

9 Начальник відділу фінансів та контролінгу 86 902 євро 95 959 євро

10 Начальник відділу маркетингу та продажів 85 818 євро 93 924 євро

11 Начальник виробництва 85746 євро 94858 євро

12 Начальник відділу управління ланцюжками постачання 84 914 євро 94 898 євро

13 Начальник відділу закупівель 83 973 євро 92 921 євро

14 Начальник відділу управління якістю 83813 євро 92836 євро

15 Керівник відділу розробки продуктів 83742 євро 92813 євро

Джерело: https://www.merkur.de/leben/karriere/gehalt-bezahlte-berufe-verdienst-jobs-deutschland-top-gehaelter-studie-or-zr-9549938.html

Так, але це буде достатньо важко та довго. Більшість роботодавців вимагають вільної розмовної та письмової комунікації німецькою мовою, особливо для керівних посад. Тому знання мови високо цінується та сприяє влаштуванню на роботу.

В Німеччині біженцям з України не гарантується фіксованої заробітної плати, тому, що заробітна плата залежить від різних факторів. 

В Німеччині заборонена дискримінація, а тому заробітна плата переселенців не відрізняється від заробітної плати німців та інших громадян ЄС. Вони шукають роботу та отримують заробітну плату на основі своїх знань та досвіду, незалежно від свого громадянства.

Найпростіше знайти роботу у великих містах Німеччини, таких як Берлін, Мюнхен, Франкфурт, Кельн, Дюссельдорф та Гамбург. Ці міста мають більшу концентрацію компаній та вакансій, ніж менш населені райони. В них також є багато програм та інститутів, які допомагають іноземцям знайти роботу та адаптуватися до життя в Німеччині.

Рейтинг міст за запитом кваліфікованих робітників (середньомісячна кількість оголошень про вакансії на 100 000 мешканців, 1 півріччя 2017 р.):

1. Франкфурт-на-Майні (1531)

2. Штутгарт (1470)

3. Мюнхен (1397)

4. Дюссельдорф (1142)

5. Гамбург (784)

6. Кельн (745)

7. Берлін (507)

8. Лейпциг (372)

9. Дортмунд (342)

Більш актуальну інформацію (ніж за 2017 рік), я не знайшла навіть німецькою мовою

Шукати роботу безпосередньо в компанії може бути ефективним способом знайти відповідну роботу, однак важливо мати на увазі, що деякі компанії можуть мати систему онлайн відгуку на вакансії або навіть використовувати рекрутингові агентства.

Прямий пошук відкритих вакансій в компаніях охоплює етапи: складання списку відповідних фірм, перегляд сайтів, написання й надсилання ініціативного листа та резюме.

Складання списку відповідних компаній — це перший етап під час пошуку роботи. Це означає, що необхідно ідентифікувати компанії, які можуть бути зацікавлені в вашій кандидатурі та які відповідають вашим кваліфікаціям та очікуванням. Це може охоплювати використання пошукових систем або баз даних компаній, таких як Google Maps і XING, LinkedIn, або перегляд спеціалізованих сайтів або спільнот, щоб знайти тих, які знаходяться у вашому регіоні та галузі (наприклад у маркетингу WUV, HORIZOT, IBUSINESS). Важливо не забувати про перевірку наявності відкритих вакансій та оцінку того, чи підходить компанія за культурою та цінностями.

Відкриті вакансії: багато фірм публікують на своїх сторінках переліки доступних вакансій та інформацію про те, як подати заявку.

Культура компанії:  може дати уявлення про культуру компанії, місію і цінностями, якими вона керується.

Інформація про компанію: інформація про історію, досягнення та проєкти компанії, яка може допомогти вам оцінити відповідність фірми вашим кар’єрним цілям та інтересам.

Робоче оточення: багато сайтів також надають інформацію про робоче оточення, можливості для розвитку та бенефіти, які компанія надає своїм співробітникам.

Inga

Share
Published by
Inga

Recent Posts

КАК ПОСТРОИТЬ МАРКЕТИНГ В ГЕРМАНИИ: 10 ШАГОВ К УСПЕШНОЙ СТРАТЕГИИ

Почему вам стоит меня слушать? Нет, не только потому, что я почти 24 года живу…

3 недели ago

Как найти квалифицированную работу в Германии. ПОШАГОВОЕ РУКОВОДСТВО

Сейчас вопрос поиска работы в Германии стоит особенно остро. Недавно была запущена специальная программа Turbo-Job,…

3 месяца ago

Электронные рассылки и GDPR в Германии: правила, законы и штрафы

Так, сейчас будут плохие новости. Я перестала проводить вебинары для предпринимателей именно по этой причине.…

3 месяца ago

Выбор Музыки для Инстаграм-Рилзов в Германии: Советы и Рекомендации

С чего все началось? Началось это весной 2023 года, когда произошла большая волна штрафов за…

5 месяцев ago

Какие инструменты важны для новичков в области искусственного интеллекта

Куда не посмотри, везде только и говорят о нейросетях, искусственном интеллекте. Какой бы отрасли не…

5 месяцев ago

Профессия Promt-инженер: смогут ли нейросети по-настоящему конкурировать с людьми?

Мы живем в удивительное время, когда технологии развиваются стремительно. Всего каких-то 20-30 лет назад люди…

7 месяцев ago